San Deco Hakkında

1959 yılında başlayan maceranın özeti!

1944 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Ziya Odabaş’ın kurduğu San Deco'nun hikayesi 1959 yılında kireç badanası ve boya üretiminin yapıldığı ilk atölyemizde başladı. 1975 yılına kadar bu atölyede yaptığımız ürünler sonucunda edinilen bilgi ve deneyimi Sultanbeyli’deki ilk üretim tesisimiz taşıyarak, mineral sıvayı da ürün portföyümüze ekledik.

1986 yılında ilk defa seri üretime geçme amacımız, ürünlerimizin kalitesinin verdiği güven ile talep artışına karşılık vermek içindi. San Deco’nun yurt içinde artan başarısıyla ismimizin yakın ülkelerdeki inşaat sektörü tarafından duyulması ise 1993 yılına denk gelmekte. Rusya ve Ukrayna’ya yaptığımız ilk ihracat, ismimizin markalaşması yolunda önemli bir adım olmanın yanı sıra, ülkemizin adını duyurmak ve Türkiye’nin imajına güç katmak anlamında bizlere büyük bir gurur yaşatmıştır.

İç ve dış pazardaki başarılarımız ve ürünlerimize olan talep, içimizdeki yenilik ve katma değer üretme hevesini artırmasıyla birlikte 1994 yılında Ar-Ge laboratuvarımızı kurduk. İnovasyon ve pazardaki en yenilikçi yaklaşıma sahip olma arzusu her zaman üretimimizin bel kemiğini oluşturdu.

1997 yılında ise Romanya’da kurduğumuz showroomun ardından, 2000-2001 yıllarında Kosova’daki fabrikamızı kuruluşunu gerçekleştirdik. Sonrasında ise ilk ihracat ve Ar-Ge ortaklığımızı Fransa ile gerçekleştirerek, Avrupa standartlarına uygun ve ihtiyaçlara göre özel üretim aşamasına geçtik. Bunu 2007 yılında 4.000 m2 alana sahip, yüksek teknolojiyle üretim yapan Gebze fabrikamızın kuruluşu izledi. Avrupa standartlarının yanına TSE ve ISO standartlarını da ekleyerek, yüksek kaliteye sahip geniş ürün gamını müşterilerimize sunmaya devam ettik.

2009 yılına geldiğimizde, artan talep ve artan ihracat hacmimizi karşılamak adına İran fabrikamızın kuruluşunu gerçekleştirerek, San Deco markasını 37 farklı ülkeye ihracat yapar hale getirdik.

San Deco olarak, ürün kalitemizi korumanın yanında, her zaman yeni ihtiyaçları karşılayacak ürünleri üreterek piyasaya yön vermek temel motivasyon kaynaklarımızdan. İç piyasada Pazar payımızı genişletmek ve müşteri memnuniyetimizin sürekliliğini sağlamak bizim için mutluluk kaynağı olmayı sürdürecektir. Bunun yanında Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ederek, yeni ürünler ve ihtiyaca yönelik çözümlerle dünyanın dikkatini çekmeye devam etmek en büyük hedefimiz.

‘23-100’ adını verdiğimiz konsept ile, hedefimiz 2023 yılında ihracat yaptığımız ülke sayısını 100'e çıkarmak, ülke içerisinde istihdam yaratmanın yanında, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektir.

Uzun yıllardır süren deneyimli kadro gücümüzün, çalışanlarımız ile aramızdaki karşılıklı sevgi ve saygıdan beslendiği biliyor, insan gücüne duyduğumuz saygıyı asla kaybetmeden gelişen teknolojinin bütün imkanlarından yararlanıyoruz. Amacımız her zaman doğaya ve insan sağlığına duyarlı, su bazlı üretiminin sürdürülebilirliğini sağlamak ve geri dönüşüme katkıda bulunmaktır. Ülkemize olan sevgimiz, ihracatımızı yerel ekiplerle devam ettirerek ve uluslararası standartları kendi kültürümüzü koruyarak sağlamaktır.

about image
50+

Yıllık firma

250bin+

Üretilmiş ürün

300bin+

Ulaşılan müşteri

Hikayemiz

image

1959

1959 yılında tam olarak faaliyete geçen San Deco, sektöre iç – dış cephe boyaları ve sıva üretimi ile giriş yapmıştır. Sektöre girdiği bu yılda zamanının ötesinde, döneminin öncüsü bir firma olarak sektörün bayrağını taşımaktadır.

1986

San Deco 1986 yılında ilk defa seri üretime geçmiştir. Bu sayede talep artışına başarıyla cevap vererek yeni pazarlara açılma hedefine hazır olarak yeni bir döneme girmiştir.

image
image

1993

Bu yıllarda San Deco uluslararası inşaat sektörü içinde adını duyurmaya başlamış, Rusya ve Ukrayna ile ihracat dünyasına girmiştir. 1994 yılında AR-GE laboratuvarının da kurulmasıyla San Deco inovatif ve rekabet avantajlı bir üretim modeline geçiş sağladı.

2009

San Deco, İran fabrikasının kuruluş ve üretime açılması ile birlikte 37 ülkeye ihracat sağlayan global bir marka haline geldi.

image
image

Gelecek

2023'te 100 ülkeye ulaşma hedefi olan '23-100' konsepti sayesinde San Deco yakın gelecekte Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak ve önemli bir istihdam kaynağı olacaktır.

Turkish flag English flag