Mermerin Dokusu Duvarlara Taşınıyor

0
233

Yapılarda hem geleneksel hem de evrensel olarak, doğal taşların kullanımı asırlardır alışageldiğimiz ve hatta kanıksadığımız bir durum. Kamusal ve yarı-kamusal mekanlarda kullanım sıklığı çok daha yüksek olmakla birlikte sade ve tek tip ürünleri görmeye aşina olsak da, iş yaşam alanlarımıza ve ofislerimize geldiğinde biraz daha şık ve özellikli ürünleri tercih etmeye meyilliyiz.

Yapı malzemelerinde tenolojinin getirdiği yenilikler sayesinde de firmaların ürün gamları olduça genişlemiş vaziyette. Yine de mümkün olduğunca özelleştirilebilir, ve eşi benzerine sık rastlanmayacak ürünleri aramaya devam ediyoruz. Granit, kireçtaşı, traverten ve mermer kullanımına en yoğun olarak denk kullanılan yapı malzemeleri arasında. Çoğunlukla ıslak hacimlerde kullandığımız mermer ise yüzey kayganlığı sayesinde su itme gücünü ön plana çıkartarak, hem hijyenik açıdan hem de yalıtım açısından avantajlı bir ürün. Evlerimizde ıslak hacimlerde yer edinse de, ofisler ve kamusal alanlarda da yoğun insan sirkulasyonunun olduğu ortak mekanlarda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılarak, yine yüzey özelliklerinden kaynaklanan temizlik kolaylığını sağlıyor. Üstelik oldukça dayanıklı ve zamanla oluşabilecek aşınmalara karşı da yüksek direnç gösteren bir malzeme.

Mermerin kaplama malzemesi olarak kullanımında öncelikli tercih edilme sebebi bu saydığımız özellikleri olsa da, hemen sonrasında her zamanki görsel ihtiyacımız olan estetik geliyor. Farklı renkler ve ebatlarda üretilen mermer, kullanım alanına göre boyutlandırılıyor, duvar ve zemin kaplamalarında ihtiyaca göre belirleniyor. Piyasada var olan ürünler arasında istediğimize en uygun düşeni seçerek, ancak ciddi ve özenli bir işçilik sonucunda en iyi sonucu elde edebiliyoruz.

Mermerin estetik anlamda en dikkat çekici ve doğallığını sergileyen duruşu işte, o düzensiz dalgalı –  hareli görünümü. Sadece bu görünüme sahip olmak için bağlayıcılığı yüksek yapıştırıcı malzemelerle, derz görüntüsünü de ortaya çıkartan parçalı mermerlerin duvarlarımızda yer alması için, mevcut duvar yüzeyinin düzgün ve açısız olması da elzem görünüyor. Oysa bazı otel girişlerinde, karşılama masalarının arkasında gördüğümüz şık ve parlak duvarları evlerimize taşımamız artık imkansız değil.

San Deco’nun akrilik emülsiyon esaslı, doğa dostu iç cephe efekt grubu ürünlerinden olan Effect Wind ile hayalinizdeki dalgalı görüntüyü duvarlarınıza taşıyabilir, Flake gurubundaki Galaxy ve Cometa ürünlerinin sedefli yapısıyla da doğal taşın verdiği parlak yansımaları istediğiniz duvarda görebebilirsiniz. Ellbette özel efekt aparatları ve farklı renkler ile yarabileceğiniz kontrastı unutmayın. Sadece size ait olacak benzersiz ve özgün bir duvar adeta sizin imzalı tablonuz haline gelebilir.

Özellikle ıslak hacimlerde tercih etmenizi önerdiğimiz Sandecoshield ise, su yalıtımının yanısıra UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor.  Duvar boyanızın ömrünü uzatacak, şeffaf bir ürün olarak geliştirilen Sandecoshield sadece iç mekanlarda değil, açık ve yarı-açık alanlarda da kullanılabilir. Mesela balkon ya da bahçe duvarlarınızda kullanarak, sıradışı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Banyo ya da mutfak duvarlarınızda kullanacağınız duvar kaplama karolarının, duvar ölçünüze uygun şekilde düzenlenmesi ve bitiş noktalarındaki ortaya çıkan asimetri sorununu da ortadan kaldırmak için, dilediğiniz doğal taş görünümünü San Deco kataloğundan seçeceğiniz efekt boya ve aparatlar sayesinde oluşturur, parlak, su iticiliği yüksek ve hijyen sağlayan SanDecoshield sayesinde de yüksek koruma sağlarsınız. Yaşam alanlarınızın istediğiniz kısmında özgür duvarlar tasarlamak işte bu kadar kolay!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here