Sandeco - Eşsiz Mekanlar

Sandeco Dekoratif Rulo Viper

Sandeco Uygulama Görseli
Sandeco Uygulama Görseli

ÖZELLİKLERİ

Sandeco, efekt boyalar ile geleneksel boya uygulamalarına yeni bir soluk getirmektedir. Bu inovatif ve trend ürünler ile geniş bir ürün gamına sahiptir. Sandeco efekt boya ruloları ile eşsiz duvarlar yaratılabilir.

Sandeco efekt boyaları ve düz boyalarla kullanıma uygun olan Sandeco Dekoratif Rulo Viper, duvarda efekt boya için viper (engerek yılanı) deseni oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.

Macun kıvamındaki boyalar için önce astar uygulanır. Astar kuruduktan sonra farklı bir mala, rulo veya fırça ile duvara boya sürülür. Boya daha yaşken Sandeco Dekoratif Rulo Viper ile boyanın üzerinden geçilir. Böylece, rulonun üzerindeki engerek yılanı deseni, duvardaki yüzeyde çıkar. Sonrasında boya kurumaya bırakılır.

Düz boya grubunda yer alan likit formdaki boyalarda ise yüzeye önce astar uygulanır.Astar kuruduktan sonra üzerine boya uygulanır. Duvarda boya varken viper (engerek yılanı) efekti için rulo, seçilen düz boyaya batırılarak uygulanır. Eğer viper (engerek yılanı) deseni farklı bir renk ile verilmek istenirse alttaki renkli boya kuruduktan sonra, rulo farklı bir renk boyaya batırılarak duvara sürülebilir. Böylece alttaki renk ile üstteki desen rengi farklı olabilir.

Efekt boya ürünlerinden Beton Deco , Obiante, Travertino, Marmorosso Marmorino gibi ürün uygulamalarında ve düz boya grubu ürünlerinde efekt vermek amacıyla kullanılabilmektedir.

Efekt fırçası seçilirken hangi işlemde hangi ürünle kullanılacağı ve fırçanın teknik özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.